Bolyhoska blogja

Ebben a 4 részes sorozatban körüljárom a mosógélek, mosóporok és a fertőtlenítő mosószer adalékok valamint a mosóparfümök és öblítők világát, hogy képet kaphass arról, milyen mosószert érdemes használni a mosható pelenkákhoz? Tarts velem!
A mosható pelenkák mosása kapcsán az egyik leggyakrabban felmerülő kérdés az, hogy milyen mosószerrel érdemes mosni őket? Rengeteg szempont van, amelyeket érdemes figyelembe vennünk, ha mosószert keresünk:
- legyen bababarát
- legyen hipoallergén, szenzitív, mindenmentes
- legyen környezetbarát
- távolítsa el a foltokat (előkezeléssel vagy anélkül)
- ne szürkítse a fehér ruhákat
- legyen hazai gyártmány
- legyen újratölthető vagy visszaváltható a csomagolás
- csomagolásmentesen is beszerezhető legyen
- könnyen beszerezhető legyen bárhol
és a többi, és a többi. “Tökéletes” mosószer nincs, főleg olyan nem, ami mindenkinél egyformán jól működne, de a legutóbbi mosószeres cikkem óta ugrásszerű fejlődésnek indult a magyar mosószer piac, így most szeretnék egy frissített, átfogó, három részes sorozatban elmondani mindent arról: milyen mosószer jó a mosható pelenkákhoz?


Mi a teendő a kakis gyapival? A forró vízben összemegy? Lehet ezt fertőtleníteni? Miért kell szellőztetni őket? A gyapjú külsők egyre népszerűbbek, de még így is van néhány kérdés, amit érdemes újra meg újra megválaszolni. Ha benned is felmerült egy kérdés, de nem találod a választ, írj nekem az info@bolyhoska.hu -ra, és segítek megtalálni a választ!

A gyapjú pelenkáknak nagy előnyük, hogy sokáig jó állapotban maradnak, ha megfelelően kezelik őket, így sok eladó gyapit találni a mosható pelenkás csoportokban. Mivel használt Puppit venni nem feltétlenül egyszerű feladat, ezért szeretnénk itt egy kis segítséget adni ahhoz, miket is érdemes megnézni, megkérdezni, mielőtt egy régi-új Puppival gyarapítod a gyűjteményed.

A gyapjú ideális anyag ahhoz, hogy pelenkakülső készüljön belőle, hiszen olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amellyel a műanyag nem feltétlenül. Könnyed, lélegző és segíti a hőmérséklet szabályozását, éppen ezért egyaránt tökéletes választás hidegebb és melegebb napokra is. A gyapjú emellett antimikrobiális tulajdonságokkal is rendelkezik, így nagyon higiénikus és nem igényel gyakori mosást.


Legutóbbi bejegyzésemben írtam már róla és személyes tanácsadáskor is mindig szóba kerül, hogyan érdemes összeállítani egy újszülött készletet. Mivel mindenki más, így ilyenkor csak általános tanácsokat tudok adni arra vonatkozóan, milyen szempontokat érdemes figyelembe venni. Ezért úgy gondoltam, az is hasznos lehet, ha egy konkrét példán - a sajátomon - keresztül mutatom be, hogyan épül fel egy konkrét újszülött készlet.
A mosható pelenkás csoportokban talán leggyakrabban feltett kérdés, hogy mit is vegyünk meg a kezdőcsomagba? Általában mire felmerül ez a kérdés, az adott anyuka már elolvasott minden hasznos és fontos dokumentumot, hallott már a különböző típusokról, és vagy azt érzi, hogy ez egy hatalmas káosz, vagy azt, hogy képben van ő, de mégis – miből mennyit? Ebben szeretnék most segíteni ezzel a bejegyzéssel.
Minden mosipelusos anyuka száját elhagyja egyszer a mondat: “ez a pelus ázik”.


Rengeteg információt olvasni arról, hogyan használjuk a mosható pelenkákat, milyen típusai érhetőek el, hogyan kell megfelelően turbózni az AIO-kat, hogy az olyan boszorkánykonyhás dolgokba, mint a marhaepe-szappan és a nátrium-perkarbonát bele se menjek… Viszont arra az egyszerű kérdésre nem sok választ találtam: mi az a mosható pelenka?


Mindenkivel előfordulhat, hogy a pelenka betétek egy idő után beszürkülnek, foltosodnak, és már nem olyanok, mint új korukban. Az is elképzelhető, hogy a használtan vett betétről derül ki, a színét a képen nem a rossz fényviszonyok okozták, hanem bizony az szürke. Most néhány Milovia betét segítségével megmutatom, hogyan lehet egy délután alatt új életet lehelni beléjük
Néha téged is kérdezgetnek, hogy mégis miért jobb a mosipelus? Szeretnél felkészülten érvelni? Használd az alábbi infografikát: