A Petit Lulu pelenkák mosása, szárítása

Mosás és első használat előtti teendők
- Első használat előtt mosd ki a pelenkát, hogy eltávolítsd belőle a gyártás során keletkezett szennyeződéseket - tudod, sok kézen megy át a pelus, mire odaér hozzád!
- A bambusznak akár 6-8 mosásra is szüksége lehet, mire eléri a maximális nedvszívó képességét. Ne lepődj meg - minden használattal egyre jobb lesz.
- Moss 60°C-on! Ez fontos! Ennél alacsonyabb hőmérsékleten az ammónia nem távozik teljesen a pelusból.
- Ne használj a pelusokhoz se fehérítőszert, se öblítőt. Vigyázat! Sok mosószer tartalmaz öblítőt is, ezért olvasd el alaposan az összetevők listáját!
- A gyártó nem javasolja a pelenkákhoz a körnezetbarát mosószereket, mert azok nem mindig képesek teljesen tisztára mosni a pelusokat (de azért megfelelő adagolással és 60 fokon történő mosással a legtöbbször azért megbírkóznak vele).
- Ne töltsd túl a mosógéped: ha a dob csak félig, maximum háromnegyedig van, a pelenkák sokkal jobban kimosódnak benne és az öblítés is hatékonyabb.
- A mosószer mennyiségét mindig a vízkeménységhez igazítsd. Ha túl sok mosószert adsz a pelenkákhoz, a tépőzárak nem fognak jól működni egy idő után.
- A külsők esetében a maximálisan megengedett centrifuga fordulatszám az 1000.
Szárítás
- A mosható pelenkákat a legjobb kiteregetni. A napsütés segít fertőtleníteni és eltüntetni a mosás után is az anyagban maradt foltokat. Ha teheted, apelusokat úgy teregesd, hogy a belső részük nézzen a Nap felé. A betét maradhat bepatentolva :)
- Ha nagyon szükséges, szárítógépbe is betehetőek a belsők, a legalacsonyabb fokozaton. De semmiképp sem ajánlatos rendszeresen így szárítani, mert ez jelentősen lerövidítheti a pelenka élettartamát. A gumik kinyúlhatnak, a külső anyag elkopik. A külsőket, Minimal pelusokat és más, PUL-lal rendelkező dolgokat viszont tilos a szárítógépbe tenni. Kezeld úgy a PUL anyagokat, mint egy softshell kabátot.
- Radiátorra csak a betéteket, turbózó (booster) betéteket és a prefoldokat tedd. A pelenkakülsők esetében a PUL nem bírná a magas hőmérsékletet, a belsők és a külsők esetében pedig egyaránt hamar tönkremennének a gumik. Mindazonáltal általánosan igaz, hogy a radiátoron szárított betétek hajlamosak bekeményedni, így csak alkalmanként javasoljuk a radiátoron történő szárítást.
Hogyan kell tárolni a használt pelenkákat?
- Mindenképp szárazon! Az áztatás tönkreteszi a bambusz anyagot.
- Használj kakifogó papírt vagy mosható kakifogót, hogy elkerüld a nehezn kimosható foltokat és megkönnyítsd magadnak a pelenkák mosását.
- Ne tárold sokáig a használt pelusokat a szennyesben. 2-3 naponta mindenképp mosd ki őket.
- Tartsd tisztán a szennyesvödröt is! Elegendő, ha időről-időre, amikor betettél egy adag mosást, kizuhanyoztatod.
Ezeket se felejtsd el
- Mosáskor zárd le a tépőzárat: ehhez használd a pelenka fülei alatt található tépőparkolókat, hogy a tépőzárakba ne ragadjon bele semmilyen kosz és tépőzárak ne okozhassanak kárt a betétekben és a többi pelenkában.
- Ha teheted, havonta egyszer fertőtlenítsd a mosógépet: indíts el üresen egy 90°C-os mosást és a mosószer helyére tölts ecetet. Fertőtlenítő mosószer adalékot elegendő kéthetente egyszer adagolnod a mosáshoz.
- A PUL-os anyagok jobban szeretik a gép mosást a kézi mosásnál, mivel a kézben való dörzsölés hatására a PUL megsérülhet.
- A patentokkal bánj óvatosan, nehogy elszakadjon a patentot körül ölelő anyag! A nem megfelelő kezelésből adódan kiszakadt patentokra a garancia nem vonatkozik.